Інструменти

Інструментальне обстеження методами неруйнівного контролю

Для достовірної оцінки якості конструкцій або виробу доцільно поєднувати різні види і методи неруйнівного контролю. В таблиці приведені всі види неруйнівного контролю.

В складі інженерної групи Nadzorro є фахівці неруйнівного контролю та технічного діагностування по наступних напрямках:

  • VT – візуально-оптичний
  • UT – ультразвуковий
  • MT – метод коерцитивної сили

Контроль основного металу та зварних з’єднань у виробничих секторах: «Металообробка та металовиробництво», «Вантажопідіймальні споруди», «Металоконструкції та будівельні конструкції»

Власна мобільна лабораторія неруйнівного контролю

Ультрозвук (UT)

Неруйнівний метод ультразвукового контролю визначає остаточну міцність цегляних та залізобетонних конструкцій на об’єкті без залучення лабораторії.

Молоток Шмідта

Неруйнівний метод вимірювання твердості бетону молотком Шмідта (склерометром), за принципом пружного відскоку. Для визначення марки бетону на об’єкті без необхідності вести зразки в лабораторію для випробувань

Магнітний структуроскоп (MT)

Неруйнівний метод магнітної структуроскопії для визначення і контролю напруженого стану металоконструкцій об’єктів підвищеної небезпеки, промислових, виробничих, об’єктів різного призначення. Також це традиційний неруйнівний контроль механічних властивостей металопродукцій та технологій в металургії та машинобудуванні. Коли виникає питання визначення в металевих конструкціях напружених ділянок надмірного навантаження або динамічного навантаження, деформацій які виникають при аваріях, пожежах, вибухах або впливах які їх супроводжують.

Епюри напруження в металевих балках

Основа методу – кореляція між деякими магнітними та фізико-механічними властивостями матеріалів, коли вони одночасно залежать від одних тих самих факторів: хімічного складу, режиму термообробки, напруженого стану, накопичення втомлених ушкоджень та інших.
Прилад являє собою перетворювач з приставного електромагніту з вбудованим датчиком Холла і знімними полюсними наконечниками.

Відбувається намагнічування контрольованої ділянки об’єкта і подальше його розмагнічування наростаючим полем. Далі проводиться фіксація напруженості магнітного поля, у відповідності з коерцитивною силою матеріалу контрольованої деталі і вимірюється амплітуда сигналів з датчика Холлу.

Методи руйнівного контролю які ми використовуємо

1. Руйнівний метод контроля міцності на пресах в лабораторії, визначає межі міцності цегли при стисканні та вигині.

2. Руйнівний метод визначення міцності бетону по кернам, циліндричні зразки бетону підготовлюють та відбирають на об’єкті, згідно з ДСТУ 28570 для перевірки на стиск в лабораторних умовах.
3. Лабораторне визначення марки металу зразків. Рентгенофлуоресцентна спектрометрія для визначення хімічного складу металу. Визначення вмісту вуглецю в металі.

Інші інструментальні обстеження

Тепловізійна зйомка

Тепловізійне обстеження фасадів ефективне в зимовий період при різниці температур в приміщеннях та зовні. Може непрямим методом допомогти в пошуку тріщин в несучих огороджуючих конструкціях та фасадах.

Дозволяє визначити міста промерзання, містків холоду, протягів, намокання, підтікання, теплові втрати.

Лазерне 3D-сканування об'єктів.

Метод отримання 2D і 3D моделей навколишнього простору. В процесі роботи приладів створюється хмара точок з просторовими координатами які дають об’ємне зображення. Отримана модель об’єкта може містити від декількох тисяч до декількох мільйонів координатних точок. Вимірювання можуть бути з точністю до міліметра в залежності від задач.

Лазерне 3D-сканування використовується нами для моніторингу деформацій різних конструкцій, прогнозування поведінки об’єктів в процесі експлуатації. Контролю геометричних параметрів конструкцій та фактичних розмірів, визначення відхилень відповідальних конструкцій від проектного положення. Для збору і збереження інформації про об’єкти культурної спадщини які потрібно реставрувати, фіксування пошкоджень.

Дозволяє мати оцифровану просторову модель будівлі в САD форматі з якої зручно працювати, що дозволяє робити будь-які необхідні перерізи моделі.

Прорахувати комерційну пропозицію